Arthritis>Artykuły naukowe

Niezgodność grup krwi przyczyną niepłodności.

Badania niepłodności w latach 50-60 ubiegłego wieku. Jedenz czołowych znawców tematu, autor podręczników akademickich dr. S.J.Behrman napisał bardzo pouczającą pracę opartą na badaniach klinicznych. 

 

ABO(H) blood incompatibility as a cause of infertility: a new concept.

Poniżej abstract w tłumaczeniu google tłumacz.

Streszczenie

 

  • 1. 1.. Możliwe etiologicznym czynnikiem niewyjaśnioną bezpłodność w anatomicznie i fizjologicznie zdrowych pary jest przedstawiony na podstawie niezgodności ABO (H) układu krwionośnego, w którym antygeny przenoszone przez plemniki są blokowane lub unieruchomiony przez przeciwciała obecne w wydzielaniu szyjki.
  • 2. 2. Z 102 takich par niepłodnych dokładnie ocenić, 87,3 procent z nich stwierdzono niezgodne krycia w porównaniu do 38,6 procent w 171 płodnych par. Jest to uważane za statystycznie znaczące.
  • 3. 3. W 7 innych niepłodnych par z niekompatybilnych kojarzeń, którzy ostatecznie poczętych po 10 latach bezpłodności, wszystko potomstwo były typu O. ten udziela wsparcia w naszej ogólnej hipotezy, gdyż wskazują, że ojcowie A lub B były heterozygotą i urodziły dzieci z homospecific ciąż.
  • 4. 4. Było 57 centów za nonsecretors wśród niepłodnych grupy w porównaniu z 37 procent w grupie, w żyznej i 38,8 procent nieprawidłowych secretors w porównaniu z 1 proc. Despire znaczny wzrost nonsecretors pomiędzy niepłodnych grupy, o ile nam wiadomo, że jest całkowicie niezwiązane z krwiobiegu, ABO i jego znaczenie w tym momencie pozostaje niejasny.
Powrót