Arthritis>Paradygmat

Nowy paradygmat w medycynie.The new paradigm in medicine.

"Przyczyną bardzo wielu chorób w tym szczególnie autoimmunologicznych  jest kontakt i wymiana antygenów grupowych krwi AB0 zawartych w wydzielinach ciała. Podstawowe wydzieliny to ślina, pot, łzy,sperma, wszechobecny śluz. Każdorazowo, kiedykolwiek wymieniasz te wydzieliny w kontakcie z drugą osobą wprowadzasz swoje antygeny do obcego sobie układu."

Robisz to nieświadomie każdego dnia. Kaleczysz i zabijasz najbardziej kochane osoby z twojego otoczenia.

Wymieniasz swoje wydzieliny z antygenami ABO(H) i dziwisz się, że Twoi bliscy chorują?

Być może medycyna nie pomoże już tym którzy chorują, ale dla Twoich dzieci czytelniku czy nie zrobiłbyś wszystkiego żeby były szczęśliwe i nie chorowały. 

 

1. Niewidzialna transfuzja.# Invisible transfusion. 

O transfuzji krwi uczą się dzieci w szkole podstawowej. O niewidzialnej transfuzji nikt nie uczy. Do tej pory nikt nie zwrócił na to należytej uwagi.

Czym jest transfuzja? Wymiana składników krwi.

Tu zgodność grup krwi -antygenów musi być 100%.

 Mamy dwa podstawowe antygeny ABO: anty-A i anty -B.

Te same antygeny grupy krwi mamy również w wydzielinach ciała

 1. ślina
 2. pot
 3. łzy
 4. sperma
 5. śluz pochwy
 6. śluz w płucach
 7. śluz w układzie pokarmowym
 8. i inne wewnątrz ciała

Kolejność ta nie jest przypadkowa. Codziennie stykasz się z obcymi antygenami ABO, czyli twojej grupy krwi z innymi antygenami. Antygeny to bardzo reaktywne wielocukry i białka. Do tej pory wiedziałeś że znajdują się we krwi. Od dziś już wiesz, że są również w twoich wydzielinach.

Znasz konsekwencje nieprawidłowej transfuzji krwi? Wstrząs anafilaktyczny i zgon.

A wiesz, jaka  niewidzialna  przyczyna powoduje różne choroby o nieznanej przyczynie-etiologii?

Jakie ilości antygenów grupowych krwi AB0(H) są w wydzielinach ciała?

Hirszfeld podaje na stronie 416  "Podstaw immunologii" ilości względne substancji grupowych krwi:

ślina.................. 128-1024

sperma...............128-1024

erytrocyty...........8-32

czyli substancji grupowych jest od 16 do 32 razy więcej w ślinie i spermie niż na erytrocytach. Na tyle dużo że, badając ślinę czy spermę można ustalić grupę krwi. Całujesz, dotykasz spoconymi rękami, wymieniasz płyny przy stosunku płciowym. Mało tego, pocisz sie w każdej chwili, plujesz jak mówisz małymi kropelkami. Wprowadzasz swoje antygeny ABO wprost do drugiego organizmu. A onkolodzy alarmuja o wzroście zachorowań na raka i nowotwory. A niby z czego się wzięły, z Księżyca?! 

Wymieniasz codziennie  antygeny ABO  z każdą osobą jak przy transfuzji.

Tylko, że tego nie widać i nikt o tym nie mówi głośno!!

KAŻDY OBCY ANTYGEN W ORGANIZMIE POWODUJE WYTWARZANIE PRZECIWCIAŁ.

 

Skąd taki pomysł?

Żeby zrobić przeszczep potrzebna jest zgodność grupowa dawcy i biorcy. Jest kilka klas MHC. Dotyczą szczególnie przeszczepu narządów. W pierwszej najważniejsza jest zgodność antygenów grupy krwi ABO(H). Analogicznie rzecz biorąc każda para ludzi przebywająca w tym samym pomieszczeniu wymienia swoje antygeny grupy krwi ABO (H). A już w szczególności w momentach kiedy idą razem do łóżka. Nie wymieniaja narządów jak przy przeszczepie, ale wymieniaja płyny ustrojowe w których są identyczne antygeny grupowe krwi ABO(H). 

Jak myślisz czytelniku, potrzebują mieć zgodność antygenową skoro się "szczepiają"? 

 

2. Układ Secretor/non secretor. Alergia na pokarmy i antygeny drugiego człowieka i zwierząt. 

   Początki odkrycia.

Wszystko zaczęło się od Kreski. Kreska to nasz kot. Nasz syn Dawid bawił sie z nim od najmłodszych lat i nigdy nie miał "alergii na koty". Dziś wiem, że to nie sierść kota jest winna. Tylko kocia fizjologia. Koty to absolutne czyściochy. Wylizują swoje futro wykorzystując język i ślinę. W ślinie kota tak jak u każdego ssaka znajdują się tzw. specyficzne białka. A po prostu mówiąc zestaw antygenów. Pewnego dnia nasz syn Dawid wrócił od kolegi z ulicy cały spuchnięty i łzawił. Na pytanie co się stało odpowiedział -bawiłem sie z kotem Marcina. Pomyśleliśmy wtedy, że to jakiś żart. Przecież mamy w domu kota od lat i nigdy nic takiego nie miało miejsca. Wtedy jeszcze nie wiedziałem tego co dziś na temat antygenów i tzw. specyficznych białek. Do wieczora objawy "alergii na kota" ustąpiły. Wczesniej myślałem, że alergia na koty dotyczy wszystkich osobników tej rasy.

Albo się ją ma na wszystkie koty, albo nie.

Dziś wiem, że działa to wybiórczo; na jednego kota można być uczulonym, a na innego już nie. Dodatkowo możesz być kompletnie odporny na zwierzęce antygeny.

Test ELISA wykrywa niestety specyficzne białka. Antygeny grupowe krwi to wielocukry. Tak więc kocie antygeny dalej czekają na odkrycie.*

Wnioski jakie dziś wysnuwam z tej historii.

Po pierwsze. Podstawową przyczyną alergii na zwierzęta jest zetknięcia się z antygenami, które są dla nas niekompatybilne. Te antygeny znajdują sie w kociej ślinie. Koty mają różne grupy krwi tak jak ludzie i inne ssaki. Dotyczy to również psów. A propo konie i alergia na sierść końską. Konie sie pocą!!!

Po drugie. Bycie ignorantem i nieukiem uwalnia sumienie. "Nie wiedziałem"- nie zwalnia od odpowiedzialności za zdrowie najbliższych.

Po trzecie. Tak jak z kotami dzieje sie z ludźmi. Jedni są antygenowo zgodni, drudzy są wrogami twego rodu.

* test ELISA.

Kto to jest Secretor?

Każda osoba u której antygeny grupowe (antygeny ABO ) znajdują się w wydzielinach ciała

Kto to jest non secretor?

Każda osoba u której antygeny grupowe (antygeny ABO ) nie występują w wydzielinach. Są tylko w krwioobiegu. 

W polskim słownictwie wystepuje pojęcie wydzielacz i nie wydzielacz. Używam celowo zamiennków Secretor i non secretor w celu łatwiejszego zgłębienia tematu i odnalezienia źródeł w internecie.

dlaczego to takie ważne???

Otóż w całej populacji ludzi na ziemi średnio 80% to osobniki ze statusem Secretor. 20% to osobniki ze statusem non secretor. Zasada Pareto w medycynie. 

80% populacji posiada swoje antygeny grupy krwi ABO w wydzielinach ciała . Dodatkowo emituje swoje antygeny do otaczającego je środowiska. Robi to 24/24.

20% populacji nie posiada wewnątrz ani na zewnątrz swoich antygenów ABO. W ich śluzie, ślinie, pocie nie ma antygenów grupowych.

3. Lewis antygen system

Jak ustalić kto jest Secretorem-wydzielaczem. Antygeny ABO, które występują w ludzkiej krwi predystynują osoby do określonej grupy krwi. Pokazuje to poniższa tabela.

Słowo antygen tłumaczone w najprostrzy sposób znaczy : przeciwnik rodu.

Ród, rodzina, rodowód z greckiego rasa, krewni. Krewni bo tej samej grupie krwi po babce, dziadku, ojcu, matce. Jak widać w tabeli na czerwonych krwinkach mamy tylko 2 antygeny A i B. Zasada dziedziczenia grupy krwi jest bardziej skomplikowana. Ale warto się z nią zaznajomić, aby zrozumieć dlaczego tak łatwo i pochopnie feruje się słowem choroba genetyczna, choroba dziedziczna. 

Lewis antygen system

Oczywiście nie ma po polsku. Jest za to badanie na fenotyp Lewis.  Można je zrobić odpłatnie za ok 82 złote. Po co badanie na fenotyp Lewis? Przecież nie robimy przeszczepu!

Prosto i zrozumiale - po to by ustalić czy w twoich wydzielinach ciała występuja antygeny ABO. 

Wynik Le(a-,b+) Secretor -wydzielacz, posiada antygeny ABO w wydzilinach.

Wynik Le(a+, b-) non secretor- nie wydzielacz, nie posiada antygenów ABO w wydzielinach. 

4. Antygeny ABO - skojarzone organy i choroby.

 1. Gruczoły ślinowe, slinianki / ślina/ - ZMIANY NOWOTWOROWE, ALERGIE POKARMOWE
 2. Płuca i oskrzela / śluz/  - ASTMA, ZESPÓŁ NAGŁEJ SMIERCI NIEMOWLĄT I DOROSŁYCH, SCLEROSIS MULTIPLEKS, REUMATOIDALNE ZAPALENIE STAWÓW, GOŚCIEC, ZESPÓŁ TKANKI ŁĄCZNEJ, KOLAGENOZA, 
 3. Skóra /pot /   - ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY WIELE ODMIAN ALERGII
 4. Trzustka / śluz/         -CUKRZYCA, RAK TRZUSTKI
 5. Jajniki, macica / śluz / -  CYSTY, ZMIANY NOWOTWOROWE, NIEPŁODNOŚĆ
 6. Oczy / łzy/             - JASKRA, ZAĆMA, REAKCJE ALERGICZNE
 7. Żołądek i jelita /śluz/-  CHOROBA LEŚNIOWSKIEGO-CRONA, WRZODZIEJĄCE ZAPALENIE JELITA, RAK
 8. Nasieniowody i jajowody/ śluz i sperma/ -  NIEPŁODNOŚĆ, RAK MACICY, CYSTY.

Atopia związana z cukrzycą, cukrzyca z niepłodnością, choroby oczu z ciśnieniem wewnątrzgałkowym, zespół nagłej śmierci z zatorowość płucna. Zatory ze skrzepami. Skrzepy z aglutynacją czyli zlepianiem komórek. 

Dodatkowo jak zaczniesz szukać i dociekać skąd się biorą choroby, to odkryjesz laureatów nagrody Nobla z 2011 roku. Badali i udokumentowali komórki dendrytyczne, które występują w całym organizmie. W szczególności na trzustce. Nie wiesz skąd się bierze cukrzyca? 

Zbadaj rodzinę na prostą zależność grup krwi( grupy krwi - zestaw antygenów), a się dowiesz.

 

5. ANTYGENY SIĘ ZLEPIAJĄ. 

Aglutynacja czyli zlepianie komórek. Jaka niewidzialna przyczyna tak wielu chorób o nieznanej etiologii. Antygeny ABO, występujące w całym spektrum w organiźmie. Ale nie wiążemy ich z chorobami. Dlaczego?

PONIEWAŻ  LUDZKOŚĆ OGARNIE PANIKA. PANDEMIA XXI wieku - tak na własne życzenie.

Masowa migracja ludzi do wielkich aglomeracji miejskich. W nich środki masowego transportu. Wspólne biura i jadłodajnie, restauracje, kina, teatry, kluby , siłownie i sauny, szkoły , przedszkola. Gdzie wysyłasz swoje dzieci -do przedszkola, szkoły w towarzystwo innych dzieci.

A znasz je?

To obce dzieci i nie zawsze mające takie same antygeny ABO, jak twoje dzieci. I dziwisz się że Twoje mają alergię, astmę. A może jedno z rodziców ma odmienną grupę krwi?

Grupa krwi to przecież zestaw antygenów. 

Śpisz z partnerem w jednym pokoju, niekoniecznie w jednym łóżku i dziwisz się, że co rano masz bóle głowy, wszystko cie boli, dusisz się? Chorujesz na SM, fibromialgię, masz cysty, częste alergie, zmiany atopowe. 

A KIEDY CZUJESZ SIĘ DOBRZE ?

Czy nie wtedy kiedy jesteś na świeżym powietrzu, w dobrze wietrzonym mieszkaniu. Kiedy jesteś sam. 

Kiedy zachorowałeś, czy nie po ślubie? Wszyscy lubią seks.

A przyczyna choroby nieznana????

Wiesz dlaczego?

Ponieważ bada się chorego solo-indywidualnie, poza jego środowiskiem. A jego środowisko to rodzina, i tu nie zawsze wszyscy mają taką samą grupę krwi, takie same antygeny.

6. CHOROBY DZIEDZICZNE?????

Wyobraź sobie sytuację. Dwoje ludzi ona ma grupę krwi B, on ma grupę A. Biorą ślub. Po ślubie rodzi sie dziecko np. córka i po ojcu dziedziczy grupę A. Od urodzenia chorowita i alergiczna, do tego astma. Ojciec też zaczął chorować na astmę. Ale ta córka dorasta i poznaje chłopaka, też mają dziecko. Chłopczyk dziedziczy grupę krwi po mamie czyli A. Pupilek babci z grupą krwi B. Też astmatyk i alergik. Zrobiły sie trzy pokolenia alergo-astmatyków. Kto jest niekompatybilny dla grupy A ? Grupa B. 

Zrobiły sie trzy pokolenia.

Grupę krwi A , MA DZIADEK, CÓRKA I WNUCZEK.

Grupę krwi B ma tylko BABCIA.

Ale , każde osobno chodzi do lekarza i mówi że ma astme i alergię. W wywiadzie wychodzi  że, choruje dziadek , córka , wnuczek. Jaki wniosek?

Dziedziczne! 

7.Immunologia i autoimmunologiczne choroby.

Pierwsze postulaty na temat chorób z powodu autoagresji układu odpornościowego (immunologicznego) zaproponował Witebsky. Badał niedomagania tarczycy. Postulaty te od 1957 roku były wyrocznią w medycynie. Zweryfikowano je dopiero w 1993. Od 21 lat dalej uważa się, że choroba bierze się nie wiadomo z czego, natomiast sam proces chorobowy jest już dobrze opisany. To samo dotyczy chorób reumatycznych- przebieg choroby opisany wzorcowo przyczyna- idiopatyczna.

Dlaczego nie można podać podstawowej przyczyny? 

Odpowiedź. Choroby autoagresywne (autoimmunologiczne) to wymysł naukowców. Choroba nie bierze sie od tak sobie. Jednego dopadnie , drugiego ominie. Musi być przyczyna autoagresji. To, że organizm atakuje własne komórki ma przyczynę. Nie wierzysz zrób badanie na przeciwciała partnera , członka rodziny a zobaczysz jakie będa wyniki. Czemu tego nie robią ? Patrz niżej.

Odpowiedź. Ponieważ to dobry biznes, farmacja to kolosalne pieniądze. Zabieg in Vitro to minimum 10 tys zł. Gdyby tylko ludzie zrozumieli że, sami na siebie szkodliwie oddziaływują to po prostu unikali by tego. 

Nie ma chorego , nie ma biznesu. Dawno temu w Chinach płacono lekarzowi za to że nikt nie zachorował , a nie za to że kogoś wyleczył. Ale to inna bajka.