Arthritis>Artykuły naukowe

Saliva czyli ślina i antygeny ABO.

Ślina. 

Ślina zawiera antygeny ABO. Jeśli nie chcesz robić badania na grupę krwi pobierając krew możesz to zrobić pobierając ślinę. Ale  musisz mieć status Secretor czyli Wydzielacz. Tylko wydzielacz ma swoje antygeny ABO w swoich wydzielinach ciała. W całej populacji jest ok.80% wydzielaczy. Niezależnie od grupy krwi.

W poszukiwaniu stron w języku polskim niewiele znajdziemy. Wpisujemy "uczulenie na ślinę" i same niusy na różnych forach. Wpisujemy saliva allergy. Okazuje się, że owszem dużo artykułów dotyczy kociej i psiej śliny, ale ludzkiej niewiele. Czytam i nie ufam nikomu. Tzw ściemnianie tematu w stylu - uczulenie po spożyciu różnych pokarmów wcale mnie nie przekonuje.

W kryminalistyce można ustalić grupę krwi np z niedopałka papierosa, niestety tylko wtedy kiedy palacz był Secretor czyli wydzielacz grupowych antygenów ABO. Zaniechano tego na rzecz DNA. 

W poszukiwaniu dotarłem do strony -jedz zgodnie z grupą krwi. Twórca tej metody sprzedaje testery śliny na obecność antygenów grupowych ABO. Chyba z tego tylko się utrzymuje. Ale ma bardzo duzo artykułów dotyczących statusu Secretor.

W dalszym ciągu szukamy artykułów naukowych na temat śliny ludzi nie zwierząt. Czyżby komuś zależało na tym aby nie zgłębiać tematu?

Jako że temat jest śmiertelne groźny polecam przeczytać ku przestrodze.

http://arthritis.com.pl/Zabojczy_pocalunek-149--12.html

 

Powrót